Sahtior Donetk si FC Copenhaga s-au calificat in sferturile de finala ale Ligii Europei. Ucrainenii au marcat trei goluri in patru minute, in finalul meciului cu Wolfsburg

Miercuri, 05 August 2020, ora 22:05
6652 citiri

Liga Europa s-a reluat, miercuri, fara spectatori, dupa ce a fost intrerupta in martie, din cauza pandemiei de coronavirus, cu meciuri retur din faza optimilor de finala.

Sahtior Donetk a invins, cu scorul de 1-0 (0-0), pe VfL Wolfsburg, intr-o partida disputata la Kiev.

Junior Morais a marcat doua goluri, in minutele 89 si 90+3, iar Solomon a inscris golul de 2-0, in minutul 90+1.

Khocholava (Sahtior) '68 si Brooks (Wolfsburg) '71 au fost eliminati.

Ucrainenii s-au calificat in sferturi, dupa ce au castigat si mansa tur, cu 2-1.

Intr-un alt meci, FC Copenhaga a invins, pe teren propriu, cu 3-0, formatia Istanbul Basaksehir.