Dezastru pentru CFR Cluj in Europa League. Campioana Romaniei a fost invinsa de Roma cu un scor umilitor

Joi, 05 Noiembrie 2020, ora 21:45
14365 citiri

CFR Cluj a fost demolata de Roma, in Europa League. Italienii s-au impus cu 5-0 si sunt lideri in grupa.

Fara Vinicius, Burca si Cestor, campioana Romaniei s-a vazut condusa inca din minutul 1, cand armeanul Mkhitaryan a inscris cu o lovitura de cap.

Ibanez si Mayoral au mai inscrie pentru italieni pana in pauza.

Nici in repriza a doua clujenii nu au contat in atac. Tot Roma a fost cea care a marcat, prin Mayoral si Pedro.

ECHIPELE de START:

AS Roma: Pau Lopez - Fazio, Ibanez, Kumbulla - Bruno Peres, Cristante, Veretout, Spinazzola - Villar, Mkhitaryan - Mayoral

Antrenor: Paulo Fonseca

CFR Cluj: Balgradean - Susic, Manea, Hoban, Ciobotariu, Camora - Itu, Djokovic - Rondon Debeljuh, Deac.

Antrenor: Dan Petrescu.

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 1 - gol Roma, Mkhitaryan inscrie cu o lovitura e cap

Minutul 6 - ocazie pentru CFR Cluj, Djokovis suteaza, dar Pau Lopez respinge in corner.

Minutul 23- ocazie mare CFR Cluj. Pau Lopez respinge miraculos sutul lui Hoban

Minutul 24 - Ibanez inscrie golul doi pentru Roma cu o lovitura de cap

Minutul 34 - Mayoral face 3-0 pentru Roma

Minutul 45 - Pauza

Minutul 46 - A inceput repriza a doua

Minutul 65 - ocazie mare pentru Roma, clujenii resping de pe linia portii

Minutu 73 - ocazie pentru CFR Cluj. Carnat trimite spre poarta, dar resping italienii de pe linia portii

Minutul 84 - Mayoral face 4-0 pentru Roma cu un sut printre picioarele lui Balgradean

Minutul 89 - Pedro inscrie pentru 5-0