Patronul de la FC Botosani, socat de tragerea la sorti din Europa League: "Tottenham? Vai de capul meu, stati sa respir mai intai"

Marti, 01 Septembrie 2020, ora 14:58
7657 citiri

Finantatorului echipei FC Botosani, Valeriu Iftime, nu-i vine sa creada ca o poate aduce pe Tottenham in Moldova, in turul 3 preliminar din Europa League.

FC Botosani e la un singur meci distanta (partida cu macedonenii de la Shkendija, din turul 2) de o intalnire istorica, la 24 septembrie, in compania uneia dintre cele mai puternice formatii din Europa, finalista Champions League din 2019.

"Tottenham? Vai de capul meu, la Botosani? Stati sa respir mai intai, sa-mi revin. Nu ma tem, sincer, ar fi extraordinar sa si castigam. Pacat ca e fara spectatori. Palaria ridicata pana la cer pentru ei, dar avem sansa noastra. Daca picam, o facem de pe un cal mare", a fost prima reactie a lui Iftime, la DigiSport.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Gigi Becali anunță o adevărată revoluție la FCSB. Câți jucători va aduce patronul echipei și câți Meme Stoica
Gigi Becali a anunțat noua sa strategie în materie de transferuri la club după ce va câștiga campionatul. FCSB este aproape campioană dar patronul FCSB vrea să ajungă în grupele Ligii...