Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

O greseala uriasa de arbitraj a stabilit finala Europa League (Video)

Vineri, 04 Mai 2018, ora 07:05
12852 citiri

Olympique Marseille s-a calificat in finala Europa League dupa o mare greseala de arbitraj.

Formatia franceza a pierdut dupa prelungiri cu 2-1 confruntarea cu FC Salzburg, dar s-a calificat in ultimul act gratie victoriei din tur, scor 2-0.

Golul calificarii a venit in minutul 117 si i-a apartinut fundasului portughez Rolando, insa a venit ca urmare a unui corner inexistent!

La reluari s-a putut observa ca arbitrul trebuia sa dicteze aut de poarta, nu lovitura de la coltul terenului.

In returul din Austria au inscris Haidara (min.53) si Sarr (min.65 - autogol) pentru gazde, iar Rolando si-a dus echipa in finala cu o lovitura de cap, cand mai erau doar 3 minute ramase din prelungiri.

In finala Europa League, programata pe 16 mai la Lyon (Franta), Olympique Marseille o va intalni pe Atletico Madrid, care a trecut in semifinale de Arsenal, cu scorul general de 2-1 (1-1 in tur la Londra, 1-0 in retur la Madrid).

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...