O echipa mica din Suedia a produs o surpriza de proportii in Europa League

Vineri, 21 Iulie 2017, ora 07:16
10639 citiri

Una dintre cele mai importante echipe din Europa a fost eliminata in turul doi preliminar din Europa League.

Surpriza acestei faze a fost produsa de suedezii de la Ostersunds FK, care au eliminat-o pe titrata Galatasaray Istanbul, dupa 2-0 pe teren propriu si 1-1 in Turcia.

Este a doua mare surpriza din competitie, dupa eliminarea celor de la Glasgow Rangers din turul trei.

Intr-un alt meci, Sergiu Bus a marcat golul echipei Levski Sofia, invinsa de Hajduk Split cu scorul de 2-1 in capitala Bulgariei, joi seara, in mansa secunda a turului al doilea preliminar al Europa League.

Bus, intrat in minutul 57 pe teren, a inscris in minutul 69, dar Hajduk a intors scorul in ultimele zece minute ale partidei, prin Ohandza (80) si Erceg (86). Nelut Rosu a fost titular la Levski, fiind inlocuit in minutul 83. Hajduk, care castigase si in prima mansa, cu 1-0, s-a calificat mai departe.

Dinamo Brest (Belarus), cu fundasul roman Adrian Avramia integralist, a cedat cu 0-3 acasa in fata formatiei SCR Altach (Austria) si a parasit competitia (1-1 in primul meci).

Adrian Scarlatache a jucat tot meciul pentru Inter Baku, dar azerii au fost invinsi cu 4-1 de Fola Esch, dupa ce in tur Inter se impusese cu doar 1-0.

Fundasul Bogdan Mitrea a fost integralist pentru AEL Limassol, care s-a calificat in turul urmator, dupa 1-0 si 2-1 cu Progres Niedercorn (Luxemburg).

Mihai Radut a jucat in repriza secunda pentru Lech Poznan, care a dispus cu 2-0 de FK Haugesund (Norvegia), dupa 2-3 in deplasare.

Meciul dintre Jagiellonia Bialystok (Polonia) si FK Gabala (Azerbaidjan), castigat cu 2-0 de oaspeti, a fost arbitrat de o brigada din Romania, cu Sebastian Coltescu la centru, azerii reusind sa se califice mai departe, dupa 1-1 in primul joc.

500.000 de euro șpagă pentru postul de arhitect șef al Iașiului. Detalii din rechizitoriul primarului Mihai Chirica
Apar informații din dosarul în care primarul Mihai Chirica este acuzat de autorizarea în condiții ilegale ale unor construcții din municipiul Iași. Un funcționar, martor în dosar, a...
Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....
#rezultate Europa League, #Galatasaray eliminata Europa League , #meciuri Europa League