Meci de-a dreptul nebun in Europa League: Zenit s-a calificat dupa ce-a pierdut in tur cu 4-0! In prelungiri s-au marcat 5 goluri

Joi, 16 August 2018, ora 22:51
12462 citiri

Zenit St. Petersburg a obtinut, poate, cea mai spectaculos calificare din istoria preliminariilor europene.

Formatia rusa a pierdut meciul tur al intalnirii cu Dinamo Minsk cu 4-0, insa s-a calificat dupa o victorie in retur, pe teren propriu, cu 8-1!

Iar 5 dintre cele 9 goluri au venit in prelungiri!

Paredes (min.22), Noboa (min.66) si Dzyuba (min.75 si 79) au marcat in timpul regulamentar si au impins meciul in prelungiri.

Acolo, oaspetii au punctat prin Yahaya, in minutul 99, si soarta jocului parea hotarata. Mai ales ca Zenit evolua cu un jucator mai putin din minutul 72, cand Paredes a vazut cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Driussi (min.109), Dzyuba (min.115 - penalti) si Mak (min.119 - penalti si 120) au punctat insa pentru o revenire de-a dreptul fantastica!

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Zenit calificare Europa League, #Zenit prelungiri Dinamo Minsk , #rezultate Europa League