Keseru face senzatie in Europa League: Romanul a marcat 3 goluri in poarta rusilor de la TSKA Moscova!

Vineri, 20 Septembrie 2019, ora 08:03
10672 citiri

Atacantul roman Claudiu Keseru face senzatie in Europa League, el reusind sa inscrie trei goluri in poarta rusilor de la TSKA Moscova!

Varful celor de la Ludogorets a fost omul meciului pentru formatia bulgara.

Oaspetii au deschis scorul inca din minutul 11, prin Diveev, si au intrat in avantaj la pauza, insa in partea secunda Keseru & Co. s-au dezlantuit.

Wanderson a egalat in minutul 48, iar dupa alte doua minute Lukoki si-a adus echipa in avantaj, la 2-1 incepand recitalul lui Keseru.

Romanul a inscris pentru 3-1 in minutul 52, cu un sut superb, din marginea careului advers, fara preluare. A urma t o noua reusita in minutul 68, cu o reluare simpla din 8 metri, pentru ca in minutul 73 el sa "inchida tabela" din penalti.

Ludogorets a castigat astfel cu 5-1 duelul cu TSKA Moscova si incepe cum nu se putea mai bine aventura din grupele Europa League.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Keseru goluri Europa League, #Keseru Europa League, #Keseru Ludogorets Moscova , #stiri Europa League