Tragere la sorți Europa League: cu cine au picat Liverpool și Milan în optimi

Vineri, 23 Februarie 2024, ora 13:21
2776 citiri
Finala Europa League va avea loc la Dublin

La sediul UEFA de la Nyon a avut loc tragerea la sorți a meciurilor din optimile Europa League.

Într-o urnă au fost plasate cele opt câștigătoare ale grupelor din Europa League, iar într-o alta cele opt câștigătoare ale play-off-ului.

Qarabag - Bayer Leverkusen

Partidele tur se dispută pe 7 martie, iar returul pe 14 martie.

Finala Europa League va avea loc la Dublin pe 22 mai.

Echipa asta are șapte vieți: încă un meci salvat în prelungiri de Bayer Leverkusen
Campioana Germaniei, Bayer Leverkusen a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-2, cu VfB Stuttgart, în etapa a 31-a din Bundesliga. Oaspeţii au deschis scorul în...
Victorie în prelungiri pentru AS Roma în meciul care s-a jucat în două zile diferite
Echipa italiană AS Roma a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Udinese, într-un meci din etapa a 32-a a Serie A, joc întrerupt la 14 aprilie. Fabio Cannavaro a debutat pe...
#Europa League, #optimi Europa League, #ac milan liverpool, #AS Roma, #bayer leverkusen , #stiri Europa League