Europa League: Rezultatele inregistrate joi, clasamentele finale si echipele calificate

Joi, 12 Decembrie 2019, ora 23:54 11538 citiri
Foto: UEFA

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate joi seara in ultima etapa din grupele Europa League, clasamentele finale si echipele calificate in 16-imi.

S-au calificat in 16-imile de finala Sevilla, APOEL, Malmo, Copenhaga, Basel, Getafe, LASK Linz, Sporting Lisabona, Celtic, CFR Cluj, Arsenal, Frankfurt, Porto, Rangers, Espanyol, Ludogorets, Gent, Wolfsburg, Istanbul BB, Roma, Braga, Wolverhampton, Manchester United, Alkmaar.

GRUPA A

Apoel Nicosia - Sevilla 1-0

Qarabag - Dudelange 1-1

Clasamentul final: 1. Sevilla 15, 2. APOEL 10, 3. Qarabag 5, 4. Dudelange 4

GRUPA B

Dinamo Kiev - Lugano 1-1

FC Copenhaga - Malmo 0-1

Clasamentul final: 1. Malmo 11, 2. Copenhaga 9, 3. Dinamo Kiev 7, 4. Lugano 3

GRUPA C

Basel - Trabzonspor 2-0

Getafe - Krasnodar 3-0

Clasamentul final: 1. FC Basel 13, 2. Getafe 12, 3. Krasnodar 9, 4. Trabzonspor 1

GRUPA D

LASK - Sporting Lisabona 3-0

PSV Eindhoven - Rosenborg 1-1

Clasamentul final: 1. LASK 13, 2. Sporting 12, 3. PSV 8, 4. Rosenborg 1

GRUPA E

CFR Cluj - Celtic 2-0

Rennes - Lazio 2-0

Clasamentul final: 1. Celtic 13, 2. CFR Cluj 12, 3. Lazio 6, 4. Rennes 4

GRUPA F

Eintracht Frankfurt - Vitoria Guimaraes 2-3

Standard Liege - Arsenal 2-2

Clasamentul final: 1. Arsenal 11, 2. Frankfurt 9, 3. Standard Liege 8, 4. Guimarares 5

GRUPA G

FC Porto - Feyenoord 3-2

Rangers - Young Boys 1-1

Clasamentul final: 1. FC Porto 10, 2. Rangers 9, 3. Young Boys 8, 4. Feyenoord 5

GRUPA H

Espanyol - TSKA Moscova 0-1

Ludogorets - Ferencvaros 1-1

Clasamentul final: 1. Espanyol 11, 2. Ludogorets 8, 3. Ferencvaros 7, 4. TSKA Moscova 5

GRUPA I

Gent - Oleksandriya 2-1

Wolfsburg - Saint-Etienne 1-0

Clasamentul final: 1. Gent 12, 2. Wolfsburg 11, 3. St. Etienne 4, 3. Oleksandriya 3

GRUPA J

M'gladbach - Istanbul BB 1-2

Roma - Wolfsberger 2-2

Clasamentul final: 1. Istanbul BB 10, 2. Roma 9p, 3. M'gladbach 8p, 5. Wolfsberger 5

GRUPA K

Slovan Bratislava - Braga 2-4

Wolverampton - Besiktas 4-0

Clasamentul final: 1. Braga 14, 2. Wolverhampton 13, 3. Slovan 4, 4. Besiktas 3

GRUPA L

Manchester United - AZ Alkmaar 4-0

Partizan Belgrad - Astana 4-1

Clasamentul final: 1. Manchester United 13, 2. Alkmaar 9, 3. Partizan 8, 4. Astana 3

Ne puteți urmări și pe  pagina noastră de Facebook   sau pe   Google News