Doar doi romani au ajuns in optimile de finala ale Europa League

Vineri, 22 Februarie 2019, ora 07:57
3640 citiri

Numai doi fotbalisti romani au reusit sa se califice alaturi de echipele la care evolueaza in optimile de finala ale Europa League.

Vlad Chiriches si-a facut o revenire spectaculoasa in tricoul lui Napoli dupa patru luni de pauza, fundasul fiind titularizat de Ancelotti in returul cu Zurich, scor 2-0.

Desi s-a aflat pe teren numai 55 de minute, internationalul roman a avut o evolutie apreciata de toata lumea.

Alexandru Baluta nu a fost la fel de norocos, el fiind lasat pe banca de rezerve in victoria celor de la Slavia Praha cu Genk, scor 4-1.

Fostul jucator al Craiovei va avea insa sansa de a evolua in optimile de finala, acolo unde au ajuns cehii.

Vezi si Rezultatele inregistrate joi in Europa League si echipele calificate in optimi

Chiriches si Baluta sunt singurii fotbalisti din Romania ce ar putea evolua in fazele superioare ale Europa League in acest sezon.

Mihai Tudose, PSD: Noi am mai ieşit pe primul loc şi stăteam în gară şi ne-am uitat cum a trecut trenul
Europarlamentarul Mihai Tudose a declarat sâmbătă că PSD a mai câştigat alegerile în trecut, dar Guvernul a fost format din partidele de pe locul "doi, trei şi un pic din cinci" şi...
Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...
#Chiriches Napoli Europa League, #Baluta Slavia Europa League, #fotbalisti romani Europa League , #stiri Europa League