Cu Ianis Hagi din minutul 60, Rangers a pierdut calificarea, in Germania, la Leverkusen, in Europa League

Joi, 06 August 2020, ora 22:06
9833 citiri

Formatiile FC Sevilla si Bayer Leverkusen s-au calificat, joi, in sferturile de finala ale Ligii Europa, trecand in optimi de AS Roma, respectiv de echipa lui Ianis Hagi, Glasgow Rangers.

FC Sevilla a invins in optimi, cu scorul de 2-0, formatia AS Roma, intr-o confruntare disputata intr-o singura mansa, la Duisburg. Au marcat Reguilon '22 si En Nesyri '44.

Bayer Leverkusen s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 1-0, in fata echipei Glasgow Rangers, in mansa secunda a optimilor de finala. In tur, scorul a fost 3-1 pentru Leverkusen. Joi, a marcat Diaby, in minutul 51. Ianis Hagi a intrat pe teren in minutul 60, la gruparea oaspete.

Joi au loc si confruntarile FC Basel - Eintracht Frankfurt (3-0, in tur) si Wolverhampton - Olympiacos Pireu (1-1, in tur).

Miercuri au obtinut calificarea in sferturile de finala Manchester United, Internazionale Milano, Sahtior Donetk si FC Copenhaga.

Turneul Final 8 va avea loc in Germania.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...