Cu Ianis Hagi din minutul 60, Rangers a pierdut calificarea, in Germania, la Leverkusen, in Europa League

Joi, 06 August 2020, ora 22:06
9833 citiri

Formatiile FC Sevilla si Bayer Leverkusen s-au calificat, joi, in sferturile de finala ale Ligii Europa, trecand in optimi de AS Roma, respectiv de echipa lui Ianis Hagi, Glasgow Rangers.

FC Sevilla a invins in optimi, cu scorul de 2-0, formatia AS Roma, intr-o confruntare disputata intr-o singura mansa, la Duisburg. Au marcat Reguilon '22 si En Nesyri '44.

Bayer Leverkusen s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 1-0, in fata echipei Glasgow Rangers, in mansa secunda a optimilor de finala. In tur, scorul a fost 3-1 pentru Leverkusen. Joi, a marcat Diaby, in minutul 51. Ianis Hagi a intrat pe teren in minutul 60, la gruparea oaspete.

Joi au loc si confruntarile FC Basel - Eintracht Frankfurt (3-0, in tur) si Wolverhampton - Olympiacos Pireu (1-1, in tur).

Miercuri au obtinut calificarea in sferturile de finala Manchester United, Internazionale Milano, Sahtior Donetk si FC Copenhaga.

Turneul Final 8 va avea loc in Germania.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...