ASA Targu Mures, invinsa categoric de Saint Etienne in Europa League

Joi, 30 Iulie 2015, ora 22:49
11085 citiri

ASA Targu Mures e ca si eliminata din Europa League, dupa ce joi seara a fost invinsa, scor 0-3, pe teren propriu, de Saint Etienne, in prima mansa a turului III preliminar.

La primul meci jucat in cupele europene, targ-muresenii au fost spulberati de gruparea franceza, care a marcat trei goluri senzationale.

Diomande a deschis scorul in minutul 24 cu un sut bomba de la aproximativ 25 de metri.

Apoi, in repriza secunda, in minutul 75, Hamouma a reusit un gol chiar si mai frumos, cu un sut de la 20 de metri, care a lovit bara inainte sa intre in poarta.

Peste 8 minute, acelasi Hamouma a stabilit scorul final tot cu un sut de la distanta.

3-0 pentru gruparea franceza, care a aratat cu cel putin o clasa peste vice-campioana Romaniei, chiar daca acesta a fost primul meci oficial din acest sezon pentru jucatorii pregatiti de Christophe Galtier.

Returul va avea loc saptamana viitoare la Saint-Etienne, dar soarta calificarii a fost deja stabilita.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida tur dintre ASA Targu Mures si Saint Etienne, din turul III preliminar al Europa League.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII

min.90+3 - Costa reia pe langa poarta dintr-o situatie clara! Mare ocazie irosita de targ-mureseni.

min.90+1 - N'Doye opreste un contraatac al francezilor si vede cartonasul galben.

min.90 - Repriza va fi prelungita cu trei minute.

min.89 - Jazvic suteaza pe langa poarta.

min.84 - Ultima schimbare la francezi: iese Hamouma, intra Monnet-Paquet.

min.83 - GOL SAINT-ETIENNE!!! Hamouma marcheaza din nou cu un sut de la distanta!!!

min.80 - Ultima schimbare la gazde: iese Axente, intra Manolov.

min.77 - Gorobsov reia din voleu, dar mult peste poarta.

min.75 - GOL SAINT-ETIENNE!!! Hamouma marcheaza un gol fabulos cu un sut de la 20 de metri!!!

min.74 - Schimbare la Saint Etienne: iese Roux, intra Mollo.

min.67 - Inca o schimbare facuta de Miriuta: iese Muresan, intra Costa.

min.66 - Jazvic centreaza periculos, insa goalkeeperul francezilor e la post.

min.65 - Roux preia bine la marginea careului, suteaza, dar Stancioiu retine.

min.62 - Muta si francezii: iese Assou-Ekotto, intra Brison.

min.61 - Schimbare la ASA: iese Brandan, intra Pedro.

min.58 - Stancioiu retine un sut de la distanta al autorului golului din prima repriza, Diomande.

min.54 - Golanski suteaza de la distanta, iar Ruffier respinge cu greu.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

-------------------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Muresan are o intrare dura la Hamouma si vede cartonasul galben.

min.43 - Stancioiu prinde sutul de la distanta al lui Gradel.

min.37 - Inca un galben la Saint-Etinne. Pogba tine un adversar si e avertizat.

min.34 - Hamouma ajunge din nou in pozitie de sut, dar incearca un dribling in plus si pierde mingea.

min.32 - Gradel trece usor de doi jucatori ai targ-muresenilor, centreaza pentru Hamouma, dar sutul acestuia e modest si Stancioiu retine.

min.30 - Catherine il faulteaza pe Brandan si vede primul cartonas galben al meciului.

min.28 - Axente suteaza peste dintr-o pozitie buna.

min.24 - GOL SAINT-ETIENNE!!! Diomande deschide scorul cu un sut bomba de la 25 de metri!!!

min.20 - BARA SAINT-ETIENNE! Hamouma trimite in bara transversala cu un sut de la 10 metri!

min.17 - Clement trimite cu capul putin peste poarta.

min.14 - Ocazie mare pentru ASA! Axente reia pe langa poarta dintr-o pozitie ideala!

min.6 - Hamouma reia cu capul, dar Stancioiu retine fara probleme.

ora 21:00 - STARTUL INTALNIRII

INFO: Intalnirea are loc la Targu Mures si e transmisa in direct la TV de Digi Sport.

INFO: Va fi prima partida in cupele europene pentru ASA.

INFO: Mansa retur va avea loc saptamana viitoare la Saint Etienne.

ECHIPELE:

ASA TARGU MURES: Stancioiu - Golanski, Bejan, Ivan Gonzales, Balic - Muresan, Gorobsov, N'Doye - Brandan - Zazvic, Axente.

Rezerve: Viciu, Velayos, Hanca, Pedro, Jurado, Costa, Manolov.

Antrenor: Vasile Miriuta.

SAINT ETIENNE: Ruffier - Catherine, Pogba, Bayal Sall, Assou Ekotto - Diomande, Perin, Clement - Hamouma, Roux, Gradel.

Rezerve: Moulin, Brison, Clerc, Corgnet, Suljic, Mollo, Monnet-Paquet.

Antrenor: Christophe Galtier.

Arbitru: Pol van Boekel (Olanda).

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#ASA invinsa Saint Etienne, #LIVE Targu Mures Saint Etienne, #Targu Mures Europa League , #meciuri Europa League