ASA Targu Mures castiga in Franta, dar paraseste Europa League

Joi, 06 August 2015, ora 22:56
13024 citiri

ASA Targu Mures s-a impus cu 2-1 in partida disputata joi seara, in deplasare, cu Saint Etienne, in mansa secunda a turului III preliminar al Europa League.

Vicecampioana Romaniei e insa eliminata din cupele europene, dupa ce meciul tur, de pe teren propriu, l-a pierdut cu 0-3.

Targ-muresenii parasesc Europa League cu capul sus, in urma unei evolutii foarte bune pe terenul echipei care in tur s-a distrat cu echipa antrenata de Vasile Miriuta.

Pedro a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 39, dintr-o pozitie suspecta de offside si dupa o preluare fantastica a lui Axente.

Dupa pauza, Gonzales a marcat cu capul in minutul 62 si ASA spera intr-o posibila minune.

Din pacate, acelasi Gonzales a marcat in minutul 71 si in propria poarta, iar visul targ-muresenilor s-a frant.

2-4 la general, iar aventura lui ASA se incheie inca din primul tur in care a intrat in competitie.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Saint Etienne si ASA Targu Mures, din mansa secunda a turului III preliminar al Europa League.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+5 - FINALUL MECIULUI!

min.90+4 - BARA Saint Etienne! Hamouma reia din nou in bara, de aceasta data cu o lovitura de cap!

min.90+3 - Sall trece pe langa golul de 2-2, cu o lovitura de cap din doar cativa metri.

min.89 - Stancioiu are o interventie mare la o minge trimisa cu capul de Pogba.

min.85 - Roux marcheaza, dar golul e anulat pentru un offside.

min.77 - Ultima modificare si la gazde: iese Clerc, intra Theophile-Catherine.

min.73 - Brandan rateaza preluarea intr-o pozitie buna.

min.72 - Ultima schimbare la ASA: iese Pedro, intra Costa.

min.71 - GOOOL SAINT ETIENNE!!! Gonzales deviaza nefericit mingea cu mana in propria poarta!!!

min.70 - Pedro produce panica in careul advers, dar nu reuseste sa paseze pentru Axente, aflat intr-o pozitie ideala.

min.67 - Schimbare la francezi: iese Diomande, intra Lemoine.

INFO: Vicecampioana Romaniei mai are nevoie de inca un gol pentru a impinge meciul in prelungiri.

min.62 - GOOOL ASA!!! Gonzales marcheaza cu capul din cativa metri, dupa o centrare a lui Gorobsov!!!

min.61 - Inca o schimbare facuta de Miriuta: iese Hanca, intra Jazvic.

min.56 - La prima atingere de minge, Hamouma trimite in bara! Mare ocazie pentru francezi.

min.56 - Schimbare la Saint-Etienne: iese Monnet-Paquet, intra eroul din tur, Hamouma.

min.55 - Diomande reia cu capul dintr-o pozitie buna, dar mingea se duce mult peste poarta.

min.49 - Ocazie imensa pentru ASA! Brandan si Muresan nu reusesc sa impinga mingea in poarta din doar cativa metri!

min.46 - Schimbare la ASA: iese Jurado, intra Brandan.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------

min.45+3 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+2 - Golanski respinge la o centrare periculoasa a aceluiasi Roux.

min.44 - Pedro suteaza putin pe langa poarta aparata de Ruffier.

min.42 - Stancioiu iese din poarta si retine o centrare a lui Roux.

min.39 - GOOOL ASA TARGU MURES!!! Pedro marcheaza dupa o preluare superba a lui Axente!!!

min.30 - ASA e echipa care incearca mai mult, dar nu reuseste sa-si creeze ocazii importante.

min.24 - Mollo cade in careu dupa un contact cu Muresan, cere penalti, dar arbitrul lasa jocul sa continue.

min.24 - Balic primeste un cartonas galben.

min.13 - Balic trimite cu capul periculos peste poarta francezilor.

min.12 - Ruffier scoate de sub bara la o lovitura libera executata bine de Gorobsov.

ora 21:00 - STARTUL MECIULUI

INFO: Intalnirea are loc la Saint Etienne si poate fi urmarita in direct la televizor pe postul Sport.ro.

INFO: In tur, la Targu Mures, francezii s-au impus cu 3-0.

ECHIPELE:

SAINT-ETIENNE: Ruffier - Clerc, Sall, Perrin, Pogba - Diomande, Clement, Brison - Monnet-Paquet, Roux, Mollo.

Rezerve: Moulin, Theophile-Catherine, Assou-Ekotto, Corgnet, Lemoine, Bamba, Hamouma.

Antrenor: Christophe Galtier.

ASA TARGU MURES: Stancioiu - Golanski, Gonzales, Balic, Velayos - Hanca, Muresan, Gorobsov, Pedro - Axente, Jurado.

Rezerve: Viciu, Jazvic, Candrea, Brandan, Martins, Costa, Manolov.