Reactia lui Sanmartean dupa ce a jucat doar o repriza la EURO 2016: Atac voalat la Iordanescu?

Luni, 20 Iunie 2016, ora 17:13
9056 citiri

Lucian Sanmartean a reactionat dupa ce a fost utilizat doar o repriza la Campionatul European.

Intr-un mesaj ce pare un atac voalat la selectionerul Anghel Iordanescu, mijlocasul in varsta de 36 de ani si-a cerut scuze pentru ca nu a putut face mai mult in 45 de minute.

"Sunt momente grele in cariera unui jucator, cuvintele sunt de prisos... Imi pare rau ca nu am putut face mai mult in 45 de minute, o tara intreaga astepta! Va multumesc pentru toata sustinerea voastra!", a transmis Sanmartean.

Considerat unul dintre putinii fotbalisti romani care pot face diferenta prin dribling sau pasa, Lucian Sanmartean nu a fost utilizat de Iordanescu decat in repriza secunda a meciului cu Albania, ultimul pentru Romania la Euro 2016.

Chiar daca a evoluat atat de putin, "micul Platini" a impresionat din nou cu driblingurile sale.

Citeste cronica meciului Romania - Albania

Romania a fost eliminata de la Euro 2016 dupa ce a pierdut meciul cu Albania, scor 0-1.

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

"Tricolorii" au incheiat pe ultimul loc in Grupa A, cu un singur punct dupa trei partide.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Sanmartean Iordanescu nationala, #Romania eliminata Euro 2016, #Sanmartean nationala Romania Euro 2016 , #Romania