EURO 2016: Infrangere pentru o adversara a Romaniei, intr-un meci amical

Sambata, 28 Mai 2016, ora 19:09
3487 citiri

Echipa nationala a Elvetiei a fost invinsa, sambata, de selectionata Belgiei, intr-un meci de pregatire, cu mai putin de doua saptamani inainte de inceperea EURO 2016.

Selectionata antrenata de Vladimir Petkovici a fost invinsa cu scorul de 2-1, desi a deschis scorul, in minutul 31, prin Blerim Dzemaili. Trei minute mai tarziu, Romelu Lukaku a egalat, iar in minutul 83 Kevin de Bruyne (foto) a marcat golul victoriei belgienilor.

In minutul 81, atacantul lui Eintracht Frankfurt, Haris Seferovic, a primit cartonasul rosu.

Inscrie-te la Unibet, locul ideal sa pariezi la Euro 2016!

Vezi si care este lotul largit de jucatori al Elvetiei inainte de EURO 2016.

Elvetia face parte din Grupa A, alaturi de Romania, Franta si Albania.

Nationalele Romaniei si Elvetiei se vor intalni in al doilea meci din grupa, pe 15 iunie, la Paris, incepand cu ora 19:00. Toate partidele de la EURO 2016 vor fi transmise in direct de Ziare.com.

Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
Până când se mai consideră Firea „candidat de sacrificiu”. Caracterizarea făcută lui Nicușor Dan: „E inteligent. Eu am fost olimpică la română, dar nu m-am lăudat”
Gabriela Firea a declarat că datele arătau că un independent va putea să coaguleze voturile şi de pe stânga şi de pe dreapta, dar a precizat că membrii şi simpatizanţii social-democraţi,...
#Elvetia invinsa Belgia, #Elvetia Belgia meci pregatire, #Elvetia Belgia meci amical , #Echipe