Iga Swiatek, prea puternică pentru Emma Răducanu. Cum s-a încheiat sfertul de finală de la Stuttgart

Vineri, 22 Aprilie 2022, ora 22:38
10613 citiri
Emma Răducanu

Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu (19 ani, locul 12 mondial) a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului WTA 500 de la Stuttgart de către poloneza Iga Swiatek, cea mai valoroasă jucătoare a momentului.

Lidera mondială Iga Swiatek a învins-o pe campioana de la US Open în două seturi, 6-4, 6-4, după un meci care a durat o oră și 39 de minute.

În semifinale, Iga Swiatek o va întâlni pe rusoaica Liudmila Samsonova, în timp ce Aryna Sabalenka va juca împotriva Paulei Badosa.

Borna impresionantă atinsă de Iga Swiatek. E doar a noua tenismenă din istorie
Săptămâna aceasta va fi a o suta pentru jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek pe poziţia de lider al clasamentului WTA. Swiatek este a noua jucătoare din istorie care atinge suta de...
Jucătoarea fără permis de conducere a câștigat un Porsche la WTA Stuttgart VIDEO
Tenismena Elena Rîbakina din Kazahstan, locul 4 mondial, a câștigat duminică turneul WTA 500 de la Stuttgart. În finală, Rîbakina a învins-o fără drept de apel pe ucraineanca Marta...