Emma Răducanu, meci intens de două ore la Madrid. Ce a făcut tenismena britanică cu tată român

Marti, 03 Mai 2022, ora 23:51
6200 citiri
Emma Răducanu

Emma Răducanu, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 9, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-2, 2-6, 6-4, de Anhelina Kalinina (Ucraina), locul 37 WTA, în optimile de finală ale Madrid Open.

Jucătoarea britanică a cerut time out medical după primul set, din cauza unei probleme la spate, dar a putut continua jocul. Ea a câştigat clar setul al doilea, dar a fost depăşită în decisiv. Partida a durat două ore şi 19 minute.

În sferturi, Kalinina va evolua cu Jill Teichmann (Elveţia), locul 35 WTA, care a trecut, cu scorul de 6-3, 6-1, de Elena Rîbakina (Kazahstan), locul 18 WTA şi cap de serie numărul 16, în 77 de minute.

Programul de joi al sferturilor este următorul (în ordinea de pe tablou):

Jill Teichmann (Elveţia), locul 35 WTA - Anhelina Kalinina (Ucraina), locul 37 WTA (după ora 16.00);

Sara Sorribes Tormo (Spania), locul 47 WTA - Jessica Pegula, locul 14 WTA şi cap de serie numărul 12 (nu înainte de ora 2100);

Ekaterina Alexandrova (Rusia), locul 45 WTA - Amanda Anisimova (SUA), locul 33 WTA (nu înainte de 14.30);

Ons Jabeur (Tunisia), locul 10 WTA şi cap de serie numărul 8 - Simona Halep, locul 21 WTA (ora 13.00).

Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...
500.000 de euro șpagă pentru postul de arhitect șef al Iașiului. Detalii din rechizitoriul primarului Mihai Chirica
Apar informații din dosarul în care primarul Mihai Chirica este acuzat de autorizarea în condiții ilegale ale unor construcții din municipiul Iași. Un funcționar, martor în dosar, a...
#Emma Raducanu, #emma raducanu tata roman, #Emma Raducanu tenis , #Stiri Emma Raducanu