Emma Răducanu, eliminată în turul doi la Roland Garros. Tenismena cu tată român fără perfomanțe după ce a câștigat US Open

Miercuri, 25 Mai 2022, ora 15:15
2448 citiri
Emma Răducanu. Foto: Facebook / Emma Răducanu

Emma Răducanu (19 ani, 12 WTA) a fost eliminată de la Roland Garros.

Tenismena britanica cu tată român a fost învinsă, în turul doi, de Aliaksandra Sasnovich din Belarus (28 de ani, 47 WTA), scor 6-3, 1-6, 1-6.

Răducanu a încasat suma de 86 000 pentru participarea la Grand Slam-ului francez.

După US Open câștigat în 2021, tenismena din Marea Britanie nu a mai reușit o perfomanță notabilă la turneele WTA.

Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...
Rafael Nadal, anunț îngrijorător: ”Dacă ar fi mâine, nu aș juca”
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal, fost lider ATP, spune că va juca la Roland-Garros, al doilea turneu de Mare Şlem al anului, doar dacă se va simţi suficient pregătit, scrie AFP. La...
#Emma Raducanu, #emma raducanu tata roman, #Roland Garros , #Stiri Emma Raducanu