Emma Răducanu i-a dat ”stingerea” Serenei Williams. Americanca a fost umilită la WTA Cincinnati

Miercuri, 17 August 2022, ora 05:23
34377 citiri
Emma Răducanu a învins-o pe Serena Williams

Britanica de origine română Emma Răducanu a învins-o pe anericanca Serena Williams, scor 6-4, 6-0, în primul tur la turneul de la Cincinnati.

Sportiva de 19 ani a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a o învinge cu un scor umilitor pe marea campioană americană de 40 de ani.

Serena, care se va retrage după US Open, a jucat doar al patrulea meci al său în acest an.

În turul doi, Răducanu va evolua contra sportivei din Belarus Viktoria Azarenka, locul 22 mondial.

Clasamentul în care Simona Halep conduce detașat în WTA, mult peste Serena Williams și Maria Șarapova. Ce s-a întâmplat la WTA Miami
Eliminată în primul tur la WTA Miami, la revenirea sa în tenis după un an și jumătate, Simona Halep e în continuare pe primul loc într-un clasament inedit. Primele sferturi de finală de...
Ce a făcut Serena Williams cu mare parte din banii câștigați din tenis
Cu aproape 95 de milioane de dolari câștigați în timpul carierei, Serena Williams deține recordul all-time la acest capitol. Averea ei este însă mult mai mare, grație contractelor de...