3970 citiri
Emma Răducanu este o adulată în Anglia FOTO facebook

Emma Răducanu nu excelează în rezultate sportive, dar rămâne pe prima pagină a presei mondene din Marea Britanie.

Sportiva de 20 de ani a apărut într-un pictorial de efect pentru revista Grazia, în care a fost imortalizată în ipostaze de efect care au făcut deliciul publicului.

De când a câștigat US Open 2021, Emma Răducanu n-a mai avut niciun rezultat notabil, dar a strâns peste 20 de milioane de lire sterline din contracte de publicitate.

Ea a fost decorată ieri de Regele Charles al Angliei pentru aportul adus în dezvoltarea tenisului din Anglia.

Schimbare istorică în regulamentul fotbalului englez
Federaţia Engleză de Fotbal a anunţat că din sezonul viitor se renunţă la reluarea meciurilor în caz de egalitate la finalul timpului regulamentar, începând din primul tur al Cupei...
Emma Răducanu, devastatoare la WTA Stuttgart, cu o triplă câștigătoare de Grand Slam. Cum i-a supărat pe nemți
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu s-a calificat spectaculos în turul secund al turneului WTA 500 de la Stuttgart. În runda inaugurală, Emma Răducanu (303 WTA) a...