Campioană la contracte de publicitate, Emma Răducanu a fost eliminată și la Miami. Tenismena are doar două victorii în 2022

Vineri, 25 Martie 2022, ora 00:35
5572 citiri
Emma Răducanu. Foto: Facebook / Emma Răducanu

Emma Răducanu a fost învinsă de cehoaica Katerina Siniakova (25 de ani, 53 WTA) în turul doi la Miami, SUA, scor 6-3, 4-6, 5-7.

Sportiva britanică a câștigat primul set, dar s-a văzut învinsă în următoare două într-un meci care a durat trei ore.

Câștigătoare la US Open în 2021, tenismena cu tată român are doar două victorii anul acesta și cinci înfrângeri.

În această săptămână, Emma Răducanu a mai semnat un contract de publicitate cu celebra companie de mașini de lux "Porsche".

Eroina de la Stuttgart: a jucat trei meciuri de trei ore și a ajuns în semifinale. Cum arată careul de ași
Jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek (1 WTA, principala favorită) s-a calificat vineri seara în semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart (Germania), dotat cu premii totale de 802.237...
Emma Răducanu a făcut un meci mare la WTA Stuttgart, contra liderei mondiale Iga Swiatek VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Emma Răducanu (303 WTA) a făcut un meci mare contra liderei mondiale...
#Emma Raducanu, #emma raducanu tata roman, #Emma Raducanu tenis , #Stiri Emma Raducanu