Ce spune Emma Răducanu după ce a fost ”măturată” din fruntea clasamentului WTA: „Scutură-te de praf!”

Luni, 05 Septembrie 2022, ora 14:28
4252 citiri
Emma Răducanu

Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu (19 ani, locul 11 WTA) va coborî pe locul 83 în lume după US Open, Grand Slam pe care l-a câștigat în 2021, dar pe care l-a părăsit în primul tur în 2022.

Pentru că nu și-a apărat cele 2.000 de puncte cucerite anul trecut, Emma Răducanu a fost ”măturată” practic din vârful ierarhiei, ea reușind să se claseze inclusiv pe locul 10 WTA, în luna iulie.

Înainte de a se concentra pentru restul anului, în vederea participării la Australian Open 2023, Emma Răducanu a postat un mesaj mobilizator pe Instagram.

„Scutură-te de praf și ia-o de la capăt. Viața este o călătorie”, a transmis Emma Răducanu.

Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...
Reacția Kremlinului după ce președintele Poloniei a declarat că e dispus să găzduiască arme nucleare pe teritoriul țării
Kremlinul a afirmat luni că Rusia va lua măsuri pentru a-şi "garanta" securitatea, dacă Polonia va găzdui arme nucleare pe teritoriul său, informează AFP. "Militarii vor analiza bine...