Meci de aproape trei ore între Emma Răducanu și Bianca Andreescu. Cum s-a terminat partida de la Miami

Miercuri, 22 Martie 2023, ora 20:44
7575 citiri
Emma Raducanu și Bianca Andreescu s-au intalnit la Miami FOTO facebook

Emma Răducanu (Marea Britanie) și Bianca Andreescu (Canada), două sportive cu origini românești, s-au întâlnit în primul tur al turneului WTA de la Miami, unde au oferit o dispută pe cinste.

Canadianca, locul 31 mondial, a câștigat primul set, scor 6-3, dar Emma a revenit spectaculos în setul secund și s-a impus cu același scor.

A urmat decisivul, în care s-a mers cap la cap până la 2-2. Victoria a revenit Biancăi Andreescu, cu 6-2, după două ore și 35 minute de joc.

În turul următor, Bianca Andreescu o va întâlni pe Maria Sakkari, din Grecia, locul 7 mondial.

A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...
Eșec neașteptat pentru Emma Răducanu. Jucătoarea care a dat lovitura la WTA Madrid VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată surprinzător în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Venită după sfertul de finală de la Stuttgart,...
#Emma Raducanu, #Bianca Andreescu, #miami, #turneu WTA, #victorie , #stiri tenis