Numele lui Emil Boc, scris cu carnati pe capul unui porc portocaliu

Duminica, 16 Mai 2010, ora 09:59
Numele lui Emil Boc, scris cu carnati pe capul unui porc portocaliu
Foto: Realitatea.net

Numele premierului Emil Boc a ajuns sa fie pus, sambata, pe capul unui porc vopsit in portocaliu si asezat pe o poarta secuiasca de catre o echipa care a participat la Parada Carnatilor de la Sfantu Gheorghe.

La Parada Carnatilor, care a avut loc in judetul Covasna, la Sfantu Gheorghe, principala atractie a fost un stand al echipei Szakik din orasul Covasna, care a aranjat o poarta secuiasca sculptata, in miniatura, iar inauntru au fost "afumati" carnati, dar si slanina si sunca.

De asemenea, in poarta au asezat si un cap de porc vopsit in portocaliu, pe care au scris, cu bucati de carnati, "Boc" si "15 si 25%", indicand reducerile anuntate de Guvern la pensii, respectiv la salariile bugetarilor.

Toata lumea s-a amuzat de creativitatea celor care au realizat "decorul" care transmitea un mesaj direct sefului Executivului.

Peste 50 de echipe au participat, sambata, la Parada Carnatilor Covasna, organizata la Sfantu Gheorghe, ele preparand zeci de metri de carnati, dupa retete originale.

 Articol citit de 4021 ori

    Citeste si:
    Comentarii
    alvacora
    16.05.2010, 18:17
    .....
    Boc incepe sa plateasca nesimtirea si prostia cu care a pastorit . Oricum era pacaliciul politicii din Romania. Va iesi din politica sifonat pe usa din dos.
    LIBERALUL
    16.05.2010, 14:23
    Şi porcul nu zicea nimic?
    Ceva,acolo in ungureste:nem sobot,pupate-as de boc!
    Carnatii vorbesc doar in prezenta lui Nuti!A ratat!
    mcquin
    16.05.2010, 13:10
    A venit craciunul?
    Numele lui Emil Boc, scris cu carnati pe capul unui porc portocaliu.
    Este un lucrare artistica care ne arta cat de iubit este porcul de craciun dar tot odata ne surprinde ca inca nu a venit craciunul.
    Carnatii erau numai din porc sau aveau si vita descaltata si oaie blega?
    anonymus
    16.05.2010, 13:34
    mcquin
    carnati erau de plescoi!!!
    tarani astia atat ai duce mintea sa-l jigneasca pe d-l prim-ministru !!!
    nicklos
    16.05.2010, 16:07
    bravo
    cel mai bun comentariu,totusi am o nedumerire,se destrama p.d.-ul?O ramura ples,alta...esti tare.
    anonymus
    16.05.2010, 13:07
    niste inculti !!!
    atat ai duce mintea pe acesti inculti !!!
    Andradda
    16.05.2010, 12:51
    Daca niste moldoveni ar fi facut asa ceva....
    ...si pe capul porcului ar fio scris Bela sau Tokes, la ora asta toti ungurii erau deja cu topoarele in strada urland ca romanii vor sa le ia gatul!

    Dar se pare ca ungurilor le este permis absolut orice in Romania!
    Hera
    16.05.2010, 11:45
    da ?
    "Toata lumea s-a amuzat de creativitatea celor care au realizat "decorul" care transmitea un mesaj direct sefului Executivului" ?

    Putem merge cu sordidul gretos si mai departe daca nu avem rusin e si bun simt.
    Untouchable
    16.05.2010, 12:12
    de acord
    subscriu.exista o diferenta mare intre ironie si grotesc,intre un protest civilizat si caderea in derizoriu cu gesturi tampite ca asta
    Monnario
    16.05.2010, 11:57
    Oare...
    Ei cand baga manuta pana la cot in banii din buget o fac cu rusine si bun simt?:)Sa lasam ipocrizia pe alta data.
    anonymus
    16.05.2010, 13:17
    lui monnario
    da ce ma ti-a bagat tie cinva mana in buzunar,noi folosim si daca cheltuim cheltuim din bugetul nostru!!!
    tu vezi de bugetul tau ???
    neportocaliu
    16.05.2010, 11:43
    pt moderatori .. nu-l mai lasati pe ghilotina sa posteze
    mai jegule cu cat te plateste basescu sa-l lauzi mereu,,,

    nu boc e de vina ,sarmanul e o papusa a lui basescu si a udrei...

    basescu e vinovatul nr1 ..apropo de numele tau ***... basescu sa fie ghilotinat in piata publica...

    ziare.com daca va respectati cititorii numai lasati postaci gen ghilotina ca sunteti penibili cu el cu tot.
    LIBERALUL
    18.05.2010, 14:10
    Culmea condamnatului!
    Să te laude o...Ghilotină!
    Ghilotina
    16.05.2010, 15:04
    Alo .... oo ! Cenzura aaaa .... ! Uite cum ma'njura !
    Va sesizez din oficiu sa-sa-sa si sa-sa-sa
    luati hatitudine impotriva acestor manifestari ale agenturilor imperialiste .

    Inca odata rusine pentru porcaria de la Sfantu' Gheo si pentru porcariile de aici .

    Rusine !

    Dinu

    Patriciu !
    Untouchable
    16.05.2010, 12:09
    cenzura
    cred ca si tu ar trebui sa fii cenzurat,pentru opiniile tale "pertinente"
    Gellu
    16.05.2010, 11:03
    e mizerabila campania asta dde manipulare, asta-i stire?
    Se pare ca planul de demonizare a lui Boc continua. Cuiva ii este frica ded el
    Sa inteleg ca Boc e vinovat de toata criza asta si tot ce nu merge in tara asta.
    Altcineva n-a gresit cu nimic.
    Mai apor si parazitii astia care sunt platiti sa scrie contra, totul e foarte bine regizat
    Ghilotina
    16.05.2010, 10:44
    O porcarie .
    Facuta de unguri .

    Rusine , Dinu Patriciu !!!
    krystal
    17.05.2010, 08:41
    Ai gresit adresa Ghilotino !!!
    ...Rusinea tarii este data de culoarea portocalie!!!
    In randul lor au intrat doar incapabilii, nu e unul mai breaz, au un IQ sub limita minima, au demonstrat-o din plin din 2005 pana in prezent.
    Porcul nu are nici o vina, le este superior tuturor celor de la putere.
    Esti perseverenta pentru ca de pe urma lor castigi si pe timp de criza.
    Ia sa muncesti din greu cum fac altii, sau cum au facut pensionarii ani de zile....!!!nu ai mai avea cerneala pe penita .
    Ghilotina
    16.05.2010, 14:58
    Pai ce sa va fac draci golegi postagi daca nu ati inteles pamfletul .....
    E condensat , putin ca un atom dar cu forta mare de penetrare .
    La voi nu a penetrat !

    Mare porcarie !
    Cum sa faci asa ceva ?

    Rusine !

    Dinu Patriciu !
    giglio
    16.05.2010, 13:58
    dinu pariciu e ungur??
    e il vredeam de alta etnie,mai tupeista si mai oachesa.
    ghilotino,ce ai,mama dreaga?
    16.05.2010, 11:19
    ce-ai patit mai fost "soter de tranvai "in bucales de rromanes,ai ceva impotriva cirnatilor,sau ai inceput sa salivezi
    daca nu-ti plac cirnatii secuiesti nu ai de cit sa minci fasole
    Monnario
    16.05.2010, 11:09
    Da,ghilotino...
    Stim cu totii ca esti platit(a) sa pupi in fund carmaciul si sa arunci cu noroi in altii...am inteles,nu mai e nevoie sa ne demonstrezi asta in fiecare post.:)

    @Articol:Ce sa zic...mare eveniment...de parca n-ar fi n poze photoshopate si caricaturi jignitoare cu boc si basescu si restul.
    MiticadinObor
    16.05.2010, 10:33
    Ce ma bucur pentru voi ardelenilor !
    si in special pentru voi , secuilor ! ca prea v-o luasera-ti in cap si va credeati buricul Romaniei , ei na , v-a facut si pe voi base , ca prea colorasera-ti harta tarii in portocaliu !