Cine sunt cele două jucătoare de la CSM București care "au trădat" și au susținut Rapidul din tribune

Marti, 28 Martie 2023, ora 12:15
3730 citiri
Elizabeth Omoregie și Andrea Klikovac FOTO Facebook Bogdan Baratky

Rapid București a obținut calificarea în sferturile Ligii Campionilor la handbal după un meci de infarct cu formația Krim Ljubljana.

Trecând peste orice rivalitate internă, amplificată după scandalul dintre galeria Rapidului și Cristina Neagu, două jucătoare de la CSM București au venit la meciul din Sala Polivalentă pentru a le susține pe giuleștence.

Este vorba despre Elizabeth Omoregie și Andrea Klikovac.

Ele au stat la Tribuna I printre fanii Rapidului și nu au avut nicio problemă cu susținătorii echipei giuleștene.

Campioana României la handbal feminin, Rapid Bucureşti, s-a calificat duminică, pe teren propriu, în sferturile Ligii Campionilor, după ce a învins formaţia Krim Ljubljana, scor 30-24 (12-8), în manşa retur din optimile de finală. Rapid va întâlni deţinătoarea trofeului în sferturi, Vipers.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Dan Șucu, șef de galerie! Ce decizie a luat patronul Rapidului după reținerea lui Bocciu
Acţionarul principal al FC Rapid, Dan Şucu, a anunţat, joi, într-un comunicat, că va merge alături de galeria rapidistă la meciul din deplasare cu Universitatea Craiova, de sâmbătă, de la...
#Elizabeth Omoregie, #Andrea Klikovac, #CSM Bucuresti, #Rapid, #krim ljublajna , #stiri handbal