Meci de coșmar pentru finalista de la Australian Open la Abu Dhabi

Vineri, 10 Februarie 2023, ora 19:33
2280 citiri
Rîbakina (stânga), învinsă de Haddad Maia

Jucătoarea kazahă Elena Rîbakina, finalistă la Australian Open 2023, primul Grand Slam al anului, a fost eliminată vineri în sferturile de finală ale turneului WTA de la Abu Dhabi, în Emirate.

Cap de serie numărul 3, Rîbakina (10 WTA) a fost învinsă după un meci de coșmar de brazilianca Beatriz Haddad Maia (14 WTA).

Finalista de la Melbourne (învinsă de bielorusa Sabalenka) a câștigat primul set cu 6-3, dar le-a pierdut pe următoarele două, cu 6-3, 6-2, după două ore și șase minute de joc.

Haddad Maia va evolua în smeifinale cu elvețianca Belinda Bencic.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
Cum obții o întâlnire cu bărbatul de 1.500 de miliarde de dolari: Ai nevoie de o idee și un om
Marii bogătași și finanțatori de la New York, Londra sau Hong Kong tânjesc chiar pentru o întâlnire de doar 10 minute cu unul dintre cei mai căutați bărbați din Orientul Mijlociu....