Campioana de la Wimbledon e în semifinale la Indian Wells. Meci dramatic în sferturi

Joi, 16 Martie 2023, ora 23:29
2353 citiri
Elena Rîbakina

Jucătoarea din Kazahstan Elena Rîbakina, locul 10 WTA şi favorită 10, s-a calificat, joi, în semifinalele turneului de categorie WTA 1000 de la Indian Wells.

Ea a învins-o în sferturi pe Karolina Muchova (Cehia, 76 WTA), scor 7-6 (4), 2-6, 6-4, în două ore şi 45 de minute.

În faza următoare, Rîbakina o va întâlni pe câştigătoarea meciului Iga Swiatek (Polonia, 1 WTA) – Sorana Cîrstea (83 WTA), care urmează să înceapă.

Rîbakina, campioana de la Wimbledon din 2022, este prima jucătoare din Kazahstan care ajunge în semifinalele de la Indian Wells.

Campioana de la Wimbledon, într-o situație neplăcută: ”S-a mutat cu pisica!”
Campioana en-titre de la Wimbledon, tenismena Marketa Vondrousova din Cehia, trece prin momente dificile în viața personală. După ce a atins apogeul carierei în iunie 2023, prin victoria de...
Echipa din România care a devenit campioană la doi ani de la înființare
Vicecampioană în 2023, echipa CSM Constanţa a câştigat marţi, în deplasare, primul titlul de campioană în istoria sa de doar doi ani de la înfiinţare. CSM Constanţa a învins FCC...