Accidentare la națională. Ce fotbalist ratează meciul contra Columbiei

Sambata, 23 Martie 2024, ora 15:41
1565 citiri
Vasile Mogoș FOTO facebook

România a remizat aseară, scor 1-1, contra Irlandei de Nord, pe teren propriu, și va întâlni marți, în deplasare, Columbia.

Din lot nu va face parte și fundașul Vasile Mogoș, de la CFR Cluj, care s-a accidentat. El a primit o interdicţie de zbor pentru 48 de ore după comoţia cerebrală suferită în timpul meciului de aseară.

În minutul 41 al meciului de pe Arena Naţională, fundaşul de la CFR s-a lovit cap în cap cu Spencer. Acesta a reuşit să joace până la pauză, dar a fost apoi schimbat cu Deian Sorescu.

Partida contra Columbieo, de pe Wanda Metropolitano, din Madrid, va fi marţi, de la 21:30, pe Antena 1.

Veste teribilă pentru naționala României. Internaționalul scos cu targa de pe teren va lipsi la Euro 2024 VIDEO
Selecționerul Edi Iordănescu a primit o veste neplăcută de la unul dintre cei mai în formă internaționali români, în perspectiva participării României la Euro 2024. Astfel, Olimpiu...
Entuziasmant ce-a reușit canotajul românesc la Europenele din Ungaria. Ultima cursă, al patrulea aur pentru noi, în ”proba-regină”. Bilanțul total
Echipajul de 8+1 al României, format din Magdalena Rusu, Roxana Anghel, Adriana Adam, Maria Lehaci, Mădălina Bereș, Amalia Bereș, Ioana Vrânceanu, Simona Radiș și Victoria Petreanu a adus...
#echipa nationala, #absenta, #mogos, #Romania, #accidentare, #meci, #columbia , #stiri fotbal