Cum s-a descurcat Radu Drăgușin în ultima etapă din Serie A

Luni, 11 Decembrie 2023, ora 07:53
2022 citiri
Radu Dragusin a fost titular la Genoa FOTO facebook

Formaţia AS Roma a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Fiorentina, într-un meci din etapa a 15-a a campionatului Italiei.

Lukaku a înscris pentru AS Roma în minutul 5 şi a fost eliminat în minutul 87. De la Roma a fost eliminat şi Zalewski, în minutul 64.

Pentru Fiorentina a marcat Quarta ’66.

Tot duminică, Genoa, echipa lui Radu Drăguşin şi George Puşcaş, a fost învinsă cu 1-0 de Monza. Golul a fost marcat de Mota, în minutul 83. Drăguşin a fost integralist, iar Puşcaş rezervă.

Frosinone a remizat cu Torino, scor 0-0, şi Salernitana a pierdut cu 1-2 confruntarea cu Bologna.

Juventus - AC Milan, derby pentru locul 2 în Italia. Ocazie rarisimă pe final de meci
Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AC Milan, într-un meci din etapa 34-a din Serie A. În prima repriză meciul a fost...
Echipa care a retrogradat din Serie A fără să câștige vreun meci în 2024. Un român face parte din lot
Salernitana, "lanterna roşie" a campionatului italian de fotbal, la care joacă şi mijlocaşul român Andres Sfaiţ, a retrogradat oficial, vineri, după înfrângerea cu 3-0 pe terenul unei alte...