Goian a marcat primul gol in Scotia

Joi, 22 Septembrie 2011, ora 07:32
2216 citiri

Fundasul Dorin Goian a marcat primul sau gol intr-un meci oficial la Glasgow Rangers, in intalnirea pierduta cu Falkirk, scor 2-3, in optimile Cupei Ligii Scotiei.

Fostul jucator al Stelei a punctat in minutul 82, cand echipa sa era condusa cu 0-2, dupa golurile inscrise de El Allagui (minutele 58 si 73).

Rangers a egalat prin Jelavici cu patru minute inainte de final, insa Falkirk a dat lovitura in cel de-al treilea minut al prelungirilor, cand Millar a scuturat plasa pentru 3-2.

Eliminarea echipa Glasgow Rangers a fost una dintre cele mai mari surprize din optimile Cupei Ligii Scotiei, insa aceasta faza a competitiei a oferit si alte doua rezultate surprinzatoare.

Aberdeen a pierdut la penaltiuri disputa cu East Fife (liga a treia) dupa 3-3 in timpul regulamentar, in timp ce Hearts of Midlothian a fost eliminata de divizionara secunda Ayr United, tot la lovituri de la 11 metri, dupa 1-1 la capatul celor 120 de minute.

In sferturile Cupei Ligii Scotiei s-au mai calificat formatiile St.Mirren, Kilmarnock, Hibernian, Dundee United, Celtic Glasgow.

C.F.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
#Dorin Goian, #Goian gol Rangers, #glasgow rangers, #Rangers eliminare Cupa , #stiri Dorin Goian