Echipa lui Goian, eliminata din Liga Campionilor

Miercuri, 03 August 2011, ora 22:04
1472 citiri

Glasgow Rangers, formatia la care evolueaza romanul Dorin Goian, a fost eliminata din preliminariile Ligii Campionilor.

Scotienii au incheiat la egalitate meciul disputat in deplasare cu Malmo (Suedia), scor 1-1, si au ratat calificarea in play-off-ul Ligii Campionilor. In tur, trupa lui Ally McCoist a fost invinsa cu 0-1.

Dorin Goian nu s-a aflat in lotul deplasat de antrenorul lui Glasgow Rangers in Suedia.

Campioana Scotiei a ramas in 10 oameni inca din minutul 18, dupa eliminarea lui Whittaker, dar a reusit sa deschida scorul sase minute mai tarziu, prin Jelavici.

Rangers au pierdut inca un jucator de camp in minutul 66, odata cu eliminarea lui Bougherra, iar Malmo a ramas fara Ricardinho, trimis la cabine in minutul 73.

Suedezii au restabilit egalitatea in minutul 80, gratie reusitei lui Hamad, si au obtinut calificarea in play-off-ul competitiei.

Glasgow Rangers va evolua in play-off-ul Europa League.

C.F.

CSM București, meci de coșmar în sferturile Ligii Campionilor. Ce șanse de calificare mai au ”tigroaicele”
Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia Metz Handball, scor 27-24 (15-14), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul va...
Horațiu Moldovan, din nou în Liga Campionilor. Victorie de aur pentru Atletico
Echipa Atletico Madrid a dispus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-1, de formaţia Athletic Bilbao, în etapa a 33-a din La Liga. Madrilenii au deschis scorul prin Rodrigo de Paul, în...
#Dorin Goian, #glasgow rangers, #Liga Campionilor, #Goian eliminat Liga Campionilor, #Malmo FF , #stiri Dorin Goian