Novak Djokovic e în finala Turneului Campionilor! Victorie mare pentru tenismenul sârb

Sambata, 19 Noiembrie 2022, ora 17:13
2831 citiri
Novak Djokovic e în finala Turneului Campionilor FOTO facebook

Novak Djokovic este primul finalist al Turneului Campionilor, reușind să facă un meci mare în fața americanului Taylor Fritz.

Deși a jucat ieri seturi cu Danil Medvedev, în care a acuzat probleme fizice, sârbul s-a mobilizat azi exemplar și a învins în două seturi, cu scor identic: 7-6, 7-6.

El așteaptă să-și afle adversarul din finală, care se va decide în urma meciului Casper Ruud - Andrey Rublev, programat la ora 22.00.

Djokovic a câștigat de cinci ori Turneului Campionilor, din opt finale jucate. Ultimul său succes datează din 2015.

Finala Turneului Campionilor de la Torino va avea loc mâine.

Turneul lui Țiriac de la București, desființat de un jucător: ”E de neînțeles că rămâne...”
Tenismanul maghiar Marton Fucsovics a câştigat titlul în proba de simplu a turneului Ţiriac Open (ATP 250), găzduit de baza sportivă Năstase/Marica din Capitală şi dotat cu premii totale...
Tenismenul care a dat lovitura în ATP, după 7 finale majore pierdute: ”A meritat așteptarea”
Casper Ruud a reuşit să îşi ia revanşa în mod convingător duminică, la Barcelona Open Banc Sabadell, unde l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 7-5, 6-3. În urmă cu o...