Duminica, 02 Octombrie 2022, ora 20:21
2919 citiri
Novak Djokovici a câștigat la Tel Aviv FOTO facebook

Novak Djokovic a revenit în forță pe terenul de tenis, după absența de la US Open, unde nu a participat, pentru că nu este vaccinat.

Sârbul a câștigat turneul de la Tel Aviv, după ce a trecut în finală de croatul Marin Cilic, scor 6-3, 6-4 și a bifat astfel al doilea titlu consecutiv, după cel de la Wimbledon.

Cu titlul de la Tel Aviv, Djokovic a ajuns la 89 de trofee, 20 dintre ele fiind de Grand Slam. Finala de la tel Aviv a fost a 127-a din cariera lui.

Djokovic are 35 de ani și joacă în circuitul ATP din 2003. El ocupă momentan locul 7 mondial.

Turneul de cinci stele la care Simona Halep așteaptă cu sufletul la gură o invitație. Toată "floarea" tenisului va fi prezentă
Marţi, ATP şi WTA au anunţat listele jucătorilor înscrişi pentru ediţia din acest an a turneului din capitala Spaniei, iar actualii campioni, Alcaraz şi Sabalenka, se vor întoarce la...
Carlos Alcaraz defilează la turneul de la Miami. Cine s-a mai calificat în sferturile de finală
Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz, principalul favorit al turneului ATP Masters 1.000 de la Miami (SUA), s-a calificat în optimile de finală ale acestei competiţii, după ce l-a învins în...