Business Focus: Priorități înainte de următorul mare cutremur. Ce se pierde în discuția despre blocurile "cu bulină"

Victorie eroică pentru Djokovic la Adelaide! Sârbul a urlat la apropiații lui VIDEO

Duminica, 08 Ianuarie 2023, ora 13:17
3999 citiri
Novak Djokovic a câștigat la Adelaide FOTO facebook

Novak Djokovic a obținut trofeul cu numărul 92 din cariera profesionistă, după ce s-a impus într-o partidă eroică împotriva lui Sebastian Korda.

Nole a pierdut primul set al tie-break și l-a câștigat pe al doilea tot la tie-break, după ce a fost condus cu 5-4 și 6-5, adversarul având minge de meci.

Sârbul a întors fabulos partida și s-a impus în decisiv cu 6-4, după trei ore și 11 minute de joc.

La finalul primului set, extrem de nervos, Djokovic a țipat în italiană la fratele său, Marko, și la managerul Edoardo Artaldi, pe care i-a gonit afară din arenă.

Nemulțumire majoră la turneul lui Ion Țiriac de la București: ”Este pur și simplu rău. Îți dorești doar...”
Francezul Arthur Rinderknech s-a calificat, luni, în optimile de finală ale turneului de tenis Ţiriac Open (ATP 250), care are loc la baza sportivă Marica/Năstase din Bucureşti şi e dotat cu...
Poliția australiană, despre atacatorul care a înjunghiat mortal şase persoane la Sydney: "S-a concentrat asupra femeilor"
Bărbatul care a înjunghiat mortal şase persoane la Sydney, într-un centru comercial, a avut ca ţintă femeile, a anunţat poliţia, potrivit BBC. Joel Cauchi, în vârstă de 40 de ani, a...
#djokovic, #Adelaide, #turneu, #castigator, #victorie, #Australia , #stiri tenis