Cum s-a terminat super-duelul dintre Novak Djokovic și Danil Medvedev, primul mare meci al anului

Sambata, 07 Ianuarie 2023, ora 14:12
4495 citiri
Djokovic l-a învins pe Medvedev FOTO facebook

Novak Djokovic și Danil Medvedev au oferit spectacol în primul duel de gală din 2023, ăn semifinale la Adelaide.

Tenismenul din Serbia s-a impus totuși clar, în două seturi, scor 6-3, 6-4 ăn doar o oră și 24 de minute de joc.

În acest moment, scorul all-time este 8-4 pentru Djokovic.

Finala competiției din Australia este Djokovic- Korda.

A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...
Turneul de cinci stele la care Simona Halep așteaptă cu sufletul la gură o invitație. Toată "floarea" tenisului va fi prezentă
Marţi, ATP şi WTA au anunţat listele jucătorilor înscrişi pentru ediţia din acest an a turneului din capitala Spaniei, iar actualii campioni, Alcaraz şi Sabalenka, se vor întoarce la...