Viitorul lui Hagi pierde cu Dinamo. FCSB, tot mai aproape de titlu

Duminica, 16 Aprilie 2017, ora 22:23
18077 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a facut un mare pas gresit in lupta pentru titlu dupa ce a pierdut meciul disputat pe terenul celor de la Dinamo.

Dobrogenii au fost invinsi cu scorul de 1-2, iar FCSB are sansa de a se distanta la 5 puncte in fruntea clasamentului.

Intalnirea din Stefan cel Mare a avut doua parti diametral opuse, cu o prima repriza in care ambele echipe au fost sterse si cu o a doua parte spectaculoasa.

In prima repriza cea mai mare ocazie le-a apartinut gazdelor, Rivaldinho sutand insa defectuos din pozitie buna.

Lucrurile s-au schimbat dupa pauza. Pustii lui Hagi au iesit la joc si au inceput sa ameninte serios buturile aparate de Cerniauskas. N-au reusit insa sa inscrie si le-au permis adversarilor sa faca asta.

Hanca a deschis scorul din cetrarea lui Filip in minutul 68 si acelasi traseu l-a avut si a doua reusita, aparuta sase minute mai tarziu.

Viitorul a redus din diferenta prin Tucudean, la primul gol pentru echipa lui Hagi, insa a fost prea putin pentru ca liderul sezonului regulat sa emita pretentii.

Dobrogenii raman pe locul 2 in clasament, insa cele trei meciuri consecutive fara victorie ii indeparteaza de liderul play-off-ului, FCSB, care cu o victorie luni seara se va desprinde la 5 puncte.

Desfasurarea meciului:

Min.90+3 Finalul partidei!

Min.90 Schimbare Dinamo: Marici intra in locul omului meciului, Sergiu Hanca.

Min.87 Nelut Rosu este lovit cu cotul si reactioneaza nervos, se isca un mic meleu, dar spiritele se calmeaza.

Min.77 GOOOL VIITORUL! Tucudean inscrie primul gol al sau in tricoul echipei lui Hagi!

Min.75 Schimbare Dinamo: Bawab intra in locul lui Nemec.

Min.74 GOOOL DINAMO! Hanca inscrie pentru 2-0 din pasa lui Filip!

Min.71 Schimbare Viitorul: Tucudean intra in locul lui Morar.

Min.70 Morar reuseste sa inscrie, dar golul este anulat corect pentru offside.

Min.68 GOOOL DINAMO! Hanca deschide scorul din pasa lui Filip!

Min.66 Dinamovistii au mai echilibrat jocul dupa un inceput de repriza bun al oaspetilor.

Min.60 Schimbare Viitorul: Coman intra in locul lui Casap.

Min.51 Sut bun al lui Ganea, dar Cerniauskas reuseste sa scoata in corner.

Min.47 Cartonas galben pentru Nedelcearu.

Min.47 Ocazie uriasa pentru Viitorul, insa Morar suteaza pe langa poarta din pozitie excelenta.

Min.46 Incepe repriza secunda.

________________

Min.45+2 Finalul primei reprize.

Min.42 Casap suteaza mult peste poarta.

Min.41 Schimbare Viitorul: Dumitrescu intra in locul accidentatului Nedelcu.

Min.38 Rivaldinho este blocat usor in careul Viitorului.

Min.30 Cerniauskas boxeaza la sutul lui Purece.

Min.29 Momente de panica in defensiva Viitorului, dobrogenii respingand greu centrarile lui Hanca si Rivaldinho.

Min.25 Purece se intrece in driblinguri in careul dinamovist si rateaza o pasa care putea insemna deschiderea scorului.

Min.20 Lipsesc ocaziile desi ne apropiem de jumatatea primei reprize.

Min.14 Rivaldinho scapa in banda dreapta, insa suteaza defectuos.

Min.13 Faza buna de atac a Viitorului, insa Ganea nu se intelege cu Chitu.

Min.4 Debut echilibrat de joc, cu o Dinamo ceva mai insistenta in ofensiva.

Min.1 Incepe partida din Stefan cel Mare!

ECHIPELE DE START

Dinamo: Cerniauskas - Romera, Nedelcearu, Dielna, Filip - Mahlangu, Nistor - Hanca, Rivaldinho, Palici (cpt) - Nemec

Antrenor: Cosmin Contra

Rezerve: Penedo - Busuladzic, Bawab, Oliva, P. Petre, Spataru, Marici

Viitorul: Rimniceanu - S. Radoi, Tiru (cpt), Boli, Cr. Ganea - N. Rosu, Nedelcu, Casap - A. Chitu, Morar, Purece

Antrenor: Gheorghe Hagi

Rezerve: Buzbuchi - D. Dumitrescu, Fl. Coman, G. Iancu, Tucudean, Vina, Hodorogea

Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
Până când se mai consideră Firea „candidat de sacrificiu”. Caracterizarea făcută lui Nicușor Dan: „E inteligent. Eu am fost olimpică la română, dar nu m-am lăudat”
Gabriela Firea a declarat că datele arătau că un independent va putea să coaguleze voturile şi de pe stânga şi de pe dreapta, dar a precizat că membrii şi simpatizanţii social-democraţi,...
#Dinamo Viitorul LIVE, #Dinamo Viitorul Liga 1, #Liga 1 rezultate playoff , #meciuri