Liga 1: Dinamo invinge Voluntariul si depaseste Steaua in clasament

Luni, 30 Noiembrie 2015, ora 22:22
4533 citiri

Dinamo a castigat ultimul meci al etapei cu numarul 19 din Liga 1, impunandu-se cu scorul de 3-1 in "deplasarea" din Stefan cel Mare cu FC Voluntari.

In urma acestui rezultat, echipa lui Mircea Rednic a depasit Steaua in clasament.

Partida disputata in "Groapa" dinamovista pentru ca arena celor de la Voluntari nu are inca toate avizele a inceput practic de la scorul de 1-0. Gnohere a deschis scorul in secunda 35, dupa un atac care a surprins complet defensiva ilfovenilor.

In minutul 30, arbitrul Andrei Chivulete a anulat un gol marcat de gazde la capatul unei faze extrem de controversate.

Scapata ca prin urechile acului de primirea golului, Dinamo si-a dublat avantajul de pe tabela in finalul primei reprize, atunci cand Steliano Filip a inscris cu un sut plasat din marginea careului.

Paul Anton a inscris pentru 3-0 in minutul 60 cu un sut superb, de la aproximativ 20 de metri.

Voluntariul a reusit golul de onoare cinci minute mai tarziu, atunci cand Spahija a marcat cu o lovitura de cap din interiorul careului.

3-1 avea sa fie scorul final al partidei, Dinamo obtinand trei puncte extrem de importante.

ECHIPELE DE START

Voluntari: Lytovka - Rus, Achim, Spahija, Briceag - Radoi, Novac - Hamed Kone, Goossens, Vodut - Ad. Balan

Rezerve: Balauru - Tchoutou, Novakovic, L. Iorga, Maftei, Pancu, Al. Ionita.

Antrenor: Gheorghe Multescu

Dinamo: Cerniauskas - Fai Collins, Nedelcearu, Mevlja, S. Filip - Anton, Van Haaren - Rotariu, Vojnovic, Matei - Gnohere

Rezerve: Popescu - Puljic, Essombe, Corbu, Marc, Tircoveanu, Gavrila.

Antrenor: Mircea Rednic

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Voluntari Dinamo Liga 1, #Liga 1 rezultate meciuri, #Dinamo Liga 1 rezultat , #Liga I