Liga 1: Dinamo urca pe 2 in Romania, dupa un egal la CFR Cluj

Duminica, 20 Decembrie 2015, ora 22:24
3583 citiri

CFR Cluj si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultimul meci de duminica al zilei din Liga 1, etapa cu numarul 23, stagiunea 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Jakolis in minutul 10, respectiv Palic, in minutul 20.

Este al 7-lea meci la rand fara victorie pentru ceferisti, in Liga 1, in timp ce lui Dinamo i se opreste o serie de 3 victorii la rand.

In clasament, Dinamo urca pe 2, cu 41 de puncte, unul peste Viitorul si Pandurii. CFR ramane 10, cu 24 de puncte.

CFR Cluj: Minca - Coelho, Larie, A. Muresan, Camora (cpt) - Gomelt, Petrucci - Jakolis, N. Rosu, Nouvier - C. Lopez.

Rezerve: Vitca - Al. Paun, Nascimento, L. Goian, Beleck, T. Lopes, Vitor Bruno.

Antrenor: Antonio Conceicao.

FC Dinamo Bucuresti: Cerniauskas - Fai, Puljic, Mevlja, St. Filip - Anton (cpt), Nedelcearu - Gavrila, D. Rotariu, Palic - Essombe.

Rezerve: I. Popescu - I. Serban, V. Costache, Tircoveanu, Gnohere, A. Marc, Corbu.

Antrenor: Mircea Rednic.

Arbitru: Marius Avram.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#CFR Cluj egal cu Dinamo, #cronica meci CFR Dinamo, #egal campionat CFR Dinamo , #Liga I