Liga 1: Dinamo castiga cu emotii si asteapta derbiul cu Steaua

Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 22:30
5700 citiri

Dinamo a castigat cu emotii meciul disputat sambata seara, in deplasare, cu FC Voluntari, scor 2-1, in etapa a 17-a a Ligii 1.

Prima repriza a fost una foarte anosta, in care ocaziile de poarta au lipsit. Meciul s-a animat in repriza a doua, cu sanse de gol la ambele porti.

Cu mai putin de o jumatate de ora inainte de final, Gnohere a transforat un penalti dictat dupa un fault al lui Lazar asupra lui Nistor.

In minutul 77, Adrian Balan a egalat, dupa ce Branescu a respins in fata un sut al lui Novac. Cateva minute mai tarziu, Deac s-a accidentat la un duel cu un adversar si a parasit apoi terenul.

La scurt timp, in minutul 87, Dorin Rotariu a marcat cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Hanca din corner, si a stabilit scorul final.

Dupa acest meci, Dinamo ajunge la 26 de puncte si ramane pe locul 6, in timp ce Voluntariul se afla pe locul 8, cu 21 de puncte.

Pentru dinamovisti urmeaza meciul de miercuri, contra Stelei, care va incepe la ora 20:30 si va fi transmis in direct pe Ziare.com.

Traian Băsescu avansează o variantă în care Dreapta Unită ar putea să ajungă la guvernare. Ce rezultat crede că va obține AUR
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, în urma alegerilor parlamentare din acest an, se prefigurează un guvern format din partidele care formează actuala coaliţie. El nu...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
#Dinamo invins FC Voluntari, #rezultat Dinamo Voluntari, #scor Voluntari Dinamo , #meciuri