Dinamo, batuta rau: O noua umilinta pentru "caini"

Joi, 05 Februarie 2015, ora 21:10
3958 citiri

Dinamo a suferit o noua infrangere categorica in amicale. Gruparea "ros-alba" a pierdut, scor 2-4, partida jucata cu Legia Varsovia in Spania.

Golurile trupei antrenate de Mihai Teja au fost marcate de nou-venitul Gicu Grozav, in minutul 9, si Marius Niculae, in minutul 79, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Teja a inceput meciul cu urmatorul "11": Marc - Barboianu, Goian, Durimel, Fai - Cristescu, Elhamed - Matei, Alexe, Grozav - Bilinski.

A fost al 6-lea meci amical din aceasta iarna pentru Dinamo, cinci dintre ele pierdute:

1-3 cu Bursaspor (Turcia)

1-0 cu Aue (Germania)

1-3 cu Guangzou R&F (China)

1-7 cu Danemarca U21

0-1 cu Lokomotiv Moscova (Rusia)

Urmatorul amical al lui Dinamo e programat sambata, de la ora 20:00, cu suedezii de la IF Elfsborg.

Traian Băsescu avansează o variantă în care Dreapta Unită ar putea să ajungă la guvernare. Ce rezultat crede că va obține AUR
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, în urma alegerilor parlamentare din acest an, se prefigurează un guvern format din partidele care formează actuala coaliţie. El nu...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...