Dinamo - Iasi 1-1, dinamovistii sunt aproape de retrogradare

Duminica, 12 Iulie 2020, ora 19:50
7255 citiri

Doua penaltyuri au decis soarta meciului Dinamo- Iasi 1-1.

Sorescu a inscris pentru echipa din Stefan cel Mare in prima repriza din lovitura de la 11 metri.

Pentru Iasi a egalat Andrei Cristea, tot din penalty, in minutul 85.

Cu acest egal, Dinamo este pe penultima pozitie in Liga 1, cu 21 de puncte, iar Iasi este pe locul 12, cu 22 de puncte.

Dinamo: Straton - Sorescu, Puljic, M. Popescu, Skovajsa - Mihaiu, Mrzljak, Rauta - Neicutescu, Montini

Rezerve: Fara - R. Grigore, Kostrna, Sin, I. Serban, Moldoveanu, Daniel Popa, Ahmed Bani

Antrenor: Adrian Mihalcea

Poli Iasi: Axinte - Rodny Lopes, Fomba, Frasinescu, Sorin Serban - Mihalache, Passaglia - R. Gradinaru, Platini, Horsia - Luckassen

Rezerve: Tarnovanu, Klimavicius, Popadiuc, Omoh, Breeveld, De Iriondo, Andrei Cristea, Chacana, Agape

Minutul 90+3 - finalul meciului

Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...
Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....