VIDEO Mircea Lucescu a castigat Supercupa Ucrainei, dupa ce si-a batut fosta echipa, Sahtior Donetk, cu 3-1. In urma cu exact 20 de ani, romanul a castigat Supercupa Europei

Marti, 25 August 2020, ora 22:53
9667 citiri

Primul derby pentru Mircea Lucescu la Dinamo Kiev, primul castigat.

Romanul si-a batut fosta formatie, Sahior Donetk, 3-1, si a castigat Supercupa Ucrainei.

Chiar daca multi nu-i dadeau sanse in fata formatiei care a ajuns in semifinalele Europa League, Dinamo Kiev a inceput tare meciul si a dat doua goluri in prima repriza prin De Pena si Rodrigues.

Junior Moraes a redus din diferenta pentru Sahtior, insa a fost un simplu foc de paie.

Elevii lui Mircea Lucescu au mai dat un gol in repriza a doua si Dinamo Kiev - Sahtior s-a terminat 3-1.

Antrenorul roman castiga un nou trofeu in Ucraina, la exact 20 de ani, de cand a castigat Supercupa Europei cu Galatasaray.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...