Încă un pas greșit făcut de Dinamo în Liga 2. Pe ce loc e echipa din Ștefan cel Mare

Joi, 27 Octombrie 2022, ora 19:36
2246 citiri
Dinamo. Foto: Facebook / FC Dinamo

Echipa Dinamo Bucureşti a terminat joi la egalitate, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia CSM Slatina, în primul meci al etapei a 12-a din Liga 2.

Jucătorii lui Dinamo au cerut penalti la două faze, în minutul 72 şi minutul 90+4, dar arbitrul ieşean Vlad Baban nu a acordat nimic. În minutul 85 Alin Pisăru (CSM Slatina) a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

Dinamo se află pe locul 9 în clasament, cu 17 puncte, în timp ce Slatina este pe 7, cu 19 puncte.

EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...
Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....