VIDEO Cum a fost omagiat Maradona la meciul Napoli - Roma. Partida s-a intrerupt in minutul 10

Luni, 30 Noiembrie 2020, ora 08:34
2463 citiri
Maradona, omagiat la Napoli

Starul argentinian Diego Maradona, care a incetat din viata in urma cu patru zile, a fost omagiat prin mai multe actiuni la meciul dintre Napoli si AS Roma, scor 4-0, din Serie A.

Conform news.ro, inainte de joc, capitanul Lorenzo Insigne a depus flori in fata imaginilor lui Maradona plasate in tribuna.

Jucatorii echipei Napoli au purtat banderole negre si echipamente asemanatoare celui al Argentinei. S-a tinut un moment de reculegere inainte de start, iar in minutul 10 jocul a fost intrerupt si toti cei din stadion au aplaudat in semn de omagiu.

Golurile au fost marcate de Insigne '31, Ruiz '64, Mertens '81 si Politano '86. Insigne i-a dedicat golul lui Maradona.

Doliu în lumea filmului. A murit un cunoscut regizor, din cauza unei maladii
Cineastul francez Laurent Cantet, care a câştigat trofeul Palme d'Or la Festivalul de la Cannes în 2008 cu lungmetrajul "Entre les murs", a murit joi la vârsta de 63 de ani, a anunţat agentul...
Vara vine mai repede în Capri. Una dintre cele mai selecte insule din Europa e îmbrăcată acum în galben și verde și înconjurată de albastru REPORTAJ
Pe o listă a celor mai exclusiviste locuri din Europa, demne de vizitat din martie până în noiembrie, insula Capri ocupă un loc de cinste. Este refugiul ideal după sau în timpul unui...