Un fotbalist care a retrogradat cu Dinamo a semnat cu Bayern Munchen! Cum a fost posibil

Luni, 01 August 2022, ora 13:16
3375 citiri
Desire Segbe Azankpo

Atacantul Desire Segbe Azankpo (29 de ani) din Benin, care a evoluat în Liga 1 pentru Dinamo în această primăvară, a semnat un contract cu celebra echipă germană Bayern Munchen.

Desire Segbe Azankpo a ajuns în luna februarie în România, la Dinamo, împrumutat de la Dunquerque (Franța), fiind astfel unul dintre fotbaliștii care au retrogradat cu ”câinii roșii” la finalul stagiunii. Azankpo a evoluat doar în două partide la Dinamo, reușind să marcheze un gol, în meciul cu Academica Cklinceni.

Surprinzător, profitând de prietenia care îl leagă de senegalezul Sadio Mane (transferat de la Liverpool la Bayern), fostul dinamovist a semnat și el un contract cu campioana Germaniei, Desire Segbe Azankpo urmând să evolueze la echipa a doua a clubului, în liga a patra.

Încă o vedetă din Europa ajunge în MLS. La ce echipă va juca
Olivier Giroud (37 de ani) urmează să facă o schimbare de peisaj în această vară. Potrivit RMC Sport, atacantul francez a ajuns la un acord cu Los Angeles FC. Ajuns la finalul...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...