Lovitură importantă reușită de FC Barcelona. Ce jucător semnează până în 2027

Aflat sub contract până în 2024 cu FC Barcelona, fotbalistul francez Ousmane Dembélé l-a informat pe antrenorul său Xavi că vrea să rămână la club în această vară, potrivit cotidianului Sport.

Ousmane Dembélé urmează să discute prelungirea contractului cu Barça. Cel puţin, asta a dezvăluit miercuri Sport. Potrivit presei spaniole, francezul a vorbit cu antrenorul său Xavi pentru a-i confirma intenţia de a continua la club.

Se aşteaptă să aibă loc negocieri în vederea prelungirii contractului său până în 2027. În 2022, prelungirea jucătorului a durat deja mult timp înainte de a fi oficializată de catalani pe 14 iulie.

Dembele a lipsit mult în ultima parte a sezonului trecut fiind accidentat.

Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1. PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...