2146 citiri
Dembele FOTO facebook

Extrema stângă Siraba Dembele şi-a prelungit contractul cu campioana la handbal feminin CSM Bucureşti.

”Siraba Dembele rămâne tigroaică”, a anunţat, marţi, CSM Bucureşti, alături de o fotografie cu handbalista semnând contractul.

Campioană europeană şi mondială, dar şi vicecampioană olimpică cu naţionala Franţei, Dembele a ratat şansa de a cuceri o nouă medalie cu reprezentativa ţării sale la JO de la Tokyo, după ce s-a accidentat grav în primăvară la un tendon şi a necesitat o intervenţie chirurgicală.

Ea joacă la CSM Bucureşti din vara lui 2020, iar acum şi-a prelungit înţelegerea cu campioana României cu încă un an.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
CSM București a mai făcut un transfer de marcă. O marcatoare de calibru vine lângă Cristina Neagu
CSM Bucureşti a anunţat, luni, că o va avea din vară în lot pe Alina Grijseels, de la Metz, căpitanul şi unul dintre golgheterii Germaniei la Campionatul Mondial de la finalul anului trecut....