Nimeni nu-l mai oprește. Reacția nemapoimenită a lui David Popovici după ce a luat un nou aur mondial

Joi, 01 Septembrie 2022, ora 10:59
7452 citiri
David Popovici. Foto: Facebook / David Popovici

David Popovici a câștigat un nou titlu mondial la natație.

Înotătorul român a luat medalia de aur în proba de 200 metri liber la Campionatul Mondial de natație din Peru, rezervat juniorilor.

Imediat după cursă, David Popovici a oferit prima reacție despre finală.

"Publicul m-a ajutat enorm. Mă distrez. A fost o cursă foarte bună", a spus David Popovici, potrivit sport.ro.

A fost a doua medalie de aur pentru înotătorul român la Mondialul din Peru, după cea câștigată cu echipa de ștafetă a României.

Pentru David Popovici urmează calificările și probabil finala la 100 metri, unde este mare favorit.

David Popovici, cu gândul la JO 2024: ”Un aur olimpic nu m-ar face mai fericit”
David Popovici, dublu campion european la 100 şi 200 m liber, a cucerit patru medalii de aur la Campionatele Naţionale de înot pentru seniori, tineret şi juniori de la Otopeni, dar principalul...
David Popovici a luat al patrulea aur în patru zile la Otopeni. Ce planuri are pentru JO: ”Lumea așteaptă...sănătate!”
David Popovici a câştigat, sâmbătă, medalia de aur în proba de 100 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot în bazin de 50 m pentru seniori, tineret şi juniori I-II, competiţie...
#David Popovici, #david popovici recorduri mondiale, #david popovici in finala , #Stiri David Popovici