David Popovici e de neoprit! Încă o medalie de aur pentru cel mai rapid înotător al lumii

Vineri, 11 Noiembrie 2022, ora 20:56
3549 citiri
David Popovici e cel mai rapid înotător din lume FOTO facebook

David Popovici, legitimat la CS Dinamo, a câştigat, vineri, încă o medalie de aur la Campionatul Naţional în bazin scurt, competiţie care se desfăşoară la Otopeni.

Popovici s-a impus în proba de 200 m liber, cu timpul 1:43.06. Pe locul doi s-a clasat Mihai Gergely (CSM Cluj Napoca) – 1:46.58, iar pe trei aa terminaat Vlad Ştefan Mihalache (ACS Aqua Sport Citius Bucureşti) – 1:49.08.

Joi, David Popovici s-a impus în finala probei de 100 m liber, cu timpul 46.62, record naţional.

David Popovici va mai concura la Otopeni în probele de 100 m mixt (sâmbătă) şi 400 m liber (duminică).

David Popovici a luat al patrulea aur în patru zile la Otopeni. Ce planuri are pentru JO: ”Lumea așteaptă...sănătate!”
David Popovici a câştigat, sâmbătă, medalia de aur în proba de 100 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot în bazin de 50 m pentru seniori, tineret şi juniori I-II, competiţie...
Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...
#David Popovici, #medalie aur, #inot, #Campionatul National Inot, #Rapid , #stiri din sport